fireman8884, 04 november 2013 - 22:02, kirjutas:
Tegelikult on ka teine küsimus: Kui eksmatrikuleerin peale esimest semestrit, kas pean otse ajateenistusse end üles andma, või on ka võimalus teise ülikooli üle minna?
Aitäh Teie aja eest!
KVTS (
https://www.riigitea...kt/102072013007) § 40 lg 1 p 7 järgi:
Tsitaat
(1) Kutsealune on kohustatud:
/---/
7) teavitama 30 päeva jooksul ajapikenduse aluse äralangemisest arvates kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis Kaitseressursside Ametit ajapikenduse aluste äralangemisest;
Teatamata jätmise kohta kaasnevate karistuste kohta ei oska midagi öelda.
kauboi, 05 november 2013 - 21:42, kirjutas:
Olen küll varem siin teemas midagi taolist küsinud, aga üritan seekord konkreetsem olla. Õpin praegu 12.klassis humanitaaraineid ja plaan aastake vabaks võtta ja siis kuskile ülikooli(kas välismaale või eestisse) midagi IT'ga seonduvat õppima. Ehk siis kui ma teen kitsa matemaatika eksami ja sooritan selle ära, kas on võimalus juurde õppida tulevikus ja sooritada vajadusel mingi test, mis lubaks mul minna IT'd õppima ? Ei pea ennast matemaatikas üldsegi halvaks, alati pea võtnud seda suhteliselt kergelt, kuid segastel põhjustel sai 9.ndas selline valik langetatud.
Tänud mõistlike vastuste eest ette
Noh, tegelikult ei ole ju kuigi raske võtta erinevate ülikoolide kodukad lahti ja sealt vastuvõtutingimusi uurida. Aga olgu siis. ITK võtab keskmise hinde järgi, medal, olümpiaad ja mataeksam annab lisapunkte. Esimesed kaks annavad ühe punkti, mataeksam olenevalt tulemusest kuni 1,00 punkti (s.t riigieksam 12p annab 0,12 lisapunkti). TTÜ ja TÜ eksamitulemuste järgi. TTÜ-s on võimalik sooritada matemaatika tasemetest, on ka vist mingi kursus, mis suunatud selle testi edukaks sooritamiseks. ITK on rakenduskõrgharidus, mis tähendab, et võid endale mingi bakahariduse kõrvale võtta. Aga võid ju ka TLÜ-s IT-d õppida ja mõne humanitaarteaduse kõrvalerialaks valida. Kutsekoolis saab ka IT-d õppida. IT-d saab ka tegelikult iseseisvalt õppida. Tegelikult on kooliharidus ainult baas, alge, vahet ei ole, kas sa õpid IT-d või õigust, ellu jääd ainult siis, kui ise teadmust meeletult juurde neelad.
Kõrgkooli matemaatika on nagu matemaatika ikka: kui küsid ja teed kodused ülesanded ära, siis ei tohiks hinde 4 v 5 saamine ülejõukäiv olla. Kui üldse midagi põdeda, siis seda, et eksamihinde saamiseks on tarvis meeletult täiesti seosetut teooriat pähe tampida. Kui sa kavatsed aasta vabaks võtta, siis võid ju näiteks järgmise aasta esimestel nädalal ennast tudengivarjuks sebida ja mat. analüüsi tundides käia, saad aimu, kas on jõukohane. Võib ju teoretiseerida, milline feeling langevarjuhüpe on, aga seda peab ikka ise kogema.