CursedSpirit, 09 mai 2014 - 19:51, kirjutas:
kuulilennuteetunneliluuk, 09 mai 2014 - 14:31, kirjutas:
Topeltkodakondsus on Eesti seaduste jaoks probleem vaid naturalisatsiooni korras kodanikuks saanute puhul, sünnijärgsetel kodanikel on õigus kahele kodakondsusele.
Et Rootsis sündinud ja aastaid Ameerika Ühendriikides elanud president Toomas Hendrik Ilves on vanemate kaudu sünnijärgne Eesti kodanik, võiks tal teoorias olla mitu passi. See, et Ilves USA kodakondsusest loobus, on pigem patriotismi küsimus. Kuid Eesti kodakondsuse saamiseks eksami teinute, selle eriteenete eest või lihtsustatud korras saanute puhul on see vältimatu samm.
ja samast artiklist Soome kohta:
Samas on Eesti kodakondsusest pidanud enne 2005. aastat loobuma sadu Soomes elanud ja selle riigi kodakondsuse võtnud sünnijärgseid Eesti kodanikke. Soome seadused olid lihtsalt varem sellised ja olukord muutus alles kuus aastat tagasi.
Seega praeguse seisuga võiksin ikkagi omada kahte kodakondsust? Mõlemad riigid isegi Euroopa Liidus ja asi ei tohiks nagu väga keeruline olla
Pigem peaksid sa uurima selle riigi seaduseid, mille kodakondsust sa võtta tahad. Eestis on topeltkodakondsus keelatud, aga see toimib ainult ühesuunaliselt. See tähendab seda, et kuna Eestis ei tohi sünnijärgselt kodanikult kodakondsust ära võtta, võid sa nii palju teiste riikide kodakondsusi endale hankida kui tahad, Eesti kodanikuks jääd ikkagi. Kui sa oled aga mõne välisriigi kodanik, siis selleks, et saada Eesti kodanikuks pead sa kõikidest oma teistest kodakondustest loobuma.
Paljudes riikides on sarnane süsteem, ehk siis oma kodanikult ei saa ära võtta kodakondsust, aga kui tahad selle riigi kodanikuks saada, siis pead vanast kodakondsusest loobuma.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.