Hüppa postitusele

Change

II MS


Sellel teemal on 321 vastust

#181
raux111

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:1 702
  • Liitus:15 mai 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Rakvere
Üks vist oli.
Aristoteles:“Tolerants ja apaatia on sureva ühiskonna viimased voorused.”

#182
Lawrence

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 872
  • Liitus:25 juuni 2006
  • Sugu:mees
Tegelikult oli mitmeid.Kuskil dokumentaalis näidati kah.
"If i become a dictator, I will kill 10 Million jews and a clown!"
"Why the clown?"
"See, nobody cares about the jews anyways"

#183
tibar'

    Liige

  • liige
  • Postitusi:600
  • Liitus:02 juuli 2007

pruunid oravapoisid, 2 apr 2008, 22:06, kirjutas:

mis kuradi maailmasõda see oli, kui lõuna-aafriklased olid ainult muhedad pealtvaatajad
seda ei saa kuidagi maailmasõjaks nimetada
ainsad muhedad eluvennad olid seal ju brasiillased, kes toetasid majanduslikult liitlasi
kõige hullem oli minu arust see, et hitler tuugalt rüüstas oma mahedate vanavanemate haudu, et oma malbet juudiverd saladuses hoida
ta võimas vunts oli minu silmis toorelt positiivne

*

Vaata postitust


Mis muu nime sa annaksid siis Kui lahingud käisid ikka vägagi mitmetes kohtades?

#184
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

tibar', 6 apr 2008, 13:58, kirjutas:

Mis muu nime sa annaksid siis Kui lahingud käisid ikka vägagi mitmetes kohtades?

Vaata postitust



Hmm sa pmselt väidad siis, et praegu toimub III ms.?

#185
Zeppelin

    ello

  • liige
  • Postitusi:1 377
  • Liitus:05 apr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saaremaa

L4hma, 6 apr 2008, 19:18, kirjutas:

Hmm sa pmselt väidad siis, et praegu toimub III ms.?

Vaata postitust




Kust otsast ta seda väidab siis? Kui sõjategevus käib igas maailmajaos ühede ja samade vaenlaste vahel (Saksamaa/Jaapan vs USA/UK/NSVL), siis võib ju seda maailmasõjaks nimetada? Pealegi kui selles osalesid pooled tolleaegsetest riikidest.
Postitas pildi

#186
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

ralfschum, 6 apr 2008, 20:28, kirjutas:

Kust otsast ta seda väidab siis? Kui sõjategevus käib igas maailmajaos ühede ja samade vaenlaste vahel (Saksamaa/Jaapan vs USA/UK/NSVL), siis võib ju seda maailmasõjaks nimetada? Pealegi kui selles osalesid pooled tolleaegsetest riikidest.

Vaata postitust



Üldiselt peetakse maailmasõjaks sõda, kus osalevad paljud riigid.
Selle järgi võib ju väita, et meil algas III ms. 2003 aasta kevadel, mil USA alustas agressiooni Iraagi vastu.

Iraagis ja Afganistaanis osaleb enamus Euroopa riike ning suuremad Aasia riigid.
Osalevad veel Austraalia ja USA.

Kui see ei ole maailmasõda, mis asi see siis on?

#187
tibar'

    Liige

  • liige
  • Postitusi:600
  • Liitus:02 juuli 2007
Ma mõtlesin sellepoolest, et lahingutegevus oli üle maailma laiali hajutatud ka. Praegu on väiksema ala peal.

#188
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

tibar', 6 apr 2008, 21:04, kirjutas:

Ma mõtlesin sellepoolest, et lahingutegevus oli üle maailma laiali hajutatud ka. Praegu on väiksema ala peal.

Vaata postitust



Üldiselt asukoht kui niisugune ei mängi maailmasõjas erilist rolli. Pigem osalejad.

Kui sõtta on kaasatud enamus euroopast, oluline osa aasiast, okeaania riigid, lõuna-ameerika esindajad ning USA.
Enamus maailmast on sõjas.

Muutis L4hma, 06 aprill 2008 - 20:08.


#189
tibar'

    Liige

  • liige
  • Postitusi:600
  • Liitus:02 juuli 2007
Maa ala mängin ka ikka, kuna need sõjad olid oma ulatuse poolest siiski vägagi suurel maa alal. Palju riigid olid okupeeritud ja vägagi suurtel maa aladel toimus aktiivne sõdimine kus rindel toimus aktiivne sõdimine suurte inimkaotustega.
Iraagis ja Afganistaanis on tegu väiksemate vastuhakkajatega ja sisuliselt on terve maa võõrvõimu käes..

#190
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

tibar', 6 apr 2008, 21:17, kirjutas:

Maa ala mängin ka ikka, kuna need sõjad olid oma ulatuse poolest siiski vägagi suurel maa alal. Palju riigid olid okupeeritud ja vägagi suurtel maa aladel toimus aktiivne sõdimine kus rindel toimus aktiivne sõdimine suurte inimkaotustega.
Iraagis ja Afganistaanis on tegu väiksemate vastuhakkajatega ja sisuliselt on terve maa võõrvõimu käes..

Vaata postitust



Praegused maailmas on ~40 relvastatud konflikti...
Ulatus on sitaks suur.

+ veel kübersõjad.

Muutis L4hma, 06 aprill 2008 - 20:22.


#191
tibar'

    Liige

  • liige
  • Postitusi:600
  • Liitus:02 juuli 2007

L4hma, 6 apr 2008, 21:22, kirjutas:

Praegused maailmas on ~40 relvastatud konflikti...
Ulatus on sitaks suur.

Vaata postitust


Aga põhjustajateks pole üks riik/liitlaskond vaid on suuresti kohalikud.

#192
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

tibar', 6 apr 2008, 21:22, kirjutas:

Aga põhjustajateks pole üks riik/liitlaskond vaid on suuresti kohalikud.

Vaata postitust



Kust tulevad siis relvad?

#193
mikatzz

    Liige

  • liige
  • Postitusi:122
  • Liitus:25 jaan 2007
  • Sugu:mees
Mida sa ajad, et see mis toimub Iraagis, see MS? Lahingutegevus toimub ainult ühes riigis ja sealgi ainult keskosas, kõik muu on rahulik.
praegu mis seal Iraagis toimub, ei saa minuarust vanade kommete järgi üldse sõjaks pidadagi. Vaenlased on Al Qaeda rühmitus, kelle liikmed päise päeva ajal võivad kokku saada USA sõduritega ja nende baasi minna rahuläbirääkijatega koos (kui neil relvi käes ei ole) ning öösel võtavad need samad mehed, kes on rahuläbirääkijatega koos kuskilt kodunt püssi ja hakkavad laskma. Kuna enamus mohhameedlasi on veel suht sarnase näoga on Usa sõduritel väga raske terroristi ja linnakodanikku eristada.

Sõda klassikaliselt tähendab, et on olemas rinne ja sõdivad pooled panevad kõik mängu, et sõda võita. Kuskohas on Iraagis rinne? See on sissisõda muud midagi. Ja mingi terve Maailm osaleb selles? See on pigem poliitiline võitlus, kas saadakse sealses riigis kord majja või ei saada.
Postitas pildi
Postitas pildi

#194
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle
Aa, et sõda on sõda siis, kui on rinne?
Kübersõda?
Sinu arvates on sõda vaid see, kus on kuulide vihisemine?
Millega sa kommenteerid seda, et NATO kulutab iga aasta miljardeid ja miljardeid, et olla paremas seisus kübersõjas?
Küberkaitsekeskus Eestis ütleb sulle midagi?

Praegu kestev sõda ei saa olla nii piiritletud nagu seda oli II ms, kuna tehnoloogia ja strateegia on tohutult arenenud.


Tsitaat

Ja mingi terve Maailm osaleb selles?

Aga ma ei väitnud et terve maailm. Suur osa sellest, jah.

#195
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Maailmasõda = sõda, mille on valla päästnud imperialistlikud suurriigid, kehtestamaks maailmas oma ülemvõimu. (Eneke, 1983).
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#196
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

kanakukk jr, 6 apr 2008, 21:50, kirjutas:

Maailmasõda = sõda, mille on valla päästnud imperialistlikud suurriigid, kehtestamaks maailmas oma ülemvõimu. (Eneke, 1983).

Vaata postitust



Seega läheb praegune olukord ju maailmasõja alla?

#197
Inspektor Kukeke

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 220
  • Liitus:30 juuni 2006
  • Sugu:ei ütle
Ma ei saa aru. Ma usun, et sa saad ise ka aru mida maailmasõja all mõeldakse aga ikka sa ajad siin oma teksti, et kamp narkareid ründab teisi narkareid erinevates maailma riikides on kohe maailmasõda lahti.

#198
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle
NATO all sõdivad sõjaväelased on narkarid? Ma ei tea, mul puudub info selle kohta.
Pigem kahtlen.

A erinev asi on see, et mida mõeldakse ja mis on tegelik.

#199
Inspektor Kukeke

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 220
  • Liitus:30 juuni 2006
  • Sugu:ei ütle
No loe mulle need 40 relvakonflikti ette. Seda ei saa mingiks maailmasõjas lugeda, kui kuskil Lõuna-Ameerikas narkoparunid võtlevad mingite kanepipõldude pärast ja NATO sõjaväelased terrorühmitusega Iraagis võitlevad.

#200
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Inspektor Kukeke, 6 apr 2008, 22:24, kirjutas:

No loe mulle need 40 relvakonflikti ette. Seda ei saa mingiks maailmasõjas lugeda, kui kuskil Lõuna-Ameerikas narkoparunid võtlevad mingite kanepipõldude pärast ja NATO sõjaväelased terrorühmitusega Iraagis võitlevad.

Vaata postitust



Minu asi pole sulle neid ette lugeda. Kui sul huvi, siis otsi ise.





5 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 5 külalist, 0 anonüümset kasutajat